Personel tedariği
Hizmetlerimiz
Seçme ve Yerleştirme
Açık pozisyonlarınız için Trend İnsan Kaynakları’nın seçme ve yerleştirme uzmanlığından yararlanarak, zamandan ve giderlerinizden tasarruf edebilir, doğru seçilmiş iş gücüyle uzun soluklu çalışma fırsatı yakalamış olursunuz.
Seçme ve yerleştirme alanında, Türkiye’nin en seçkin özel istihdam şirketlerinden biri olarak, özellikle uzman ve orta kademe pozisyonlar için size hizmet veriyoruz.
Seçme ve yerleştirme süreçlerinizde, zamanınızı efektif kullanabilmeniz ve amacınıza en uygun iş gücüne ulaşabilmeniz için yanınızdayız. İşe aldığınız personel ile ilişkilerinizin uzun soluklu ve kalıcı olması bizim için en önemli önceliklerden biridir. Trend İnsan kaynakları kanalıyla işe aldığınız çalışanlar, sizi en iyi şekilde temsil ettiğimiz ve kurum kültürünüze en uygun eşleştirmeyi yaptığımız için sizinle uzun soluklu bir yolculuğa çıkacaklardır.
Üst Düzey Seçme ve Yerleştirme
Titizlikle yürüttüğümüz Üst Düzey seçme ve yerleştirme sürecimiz, mülakatlar, testler ve kapsamlı referans kontrollerinden oluşur. Bu sayede, sadece sizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan CV’lerin size sunulması garanti edilerek, yalnızca en uygun adayları görmeniz ve değerli vaktinizden tasarruf etmeniz sağlanır.Trend İnsan Kaynakları geniş aday veritabanı düzenli olarak güncellenir ve kendi işlerinde en iyi olan çok çeşitli profesyonelleri içerir.
Toplu İşe Alım
Trend İnsan kaynakları uzman danışmanları ile firmanıza özel hazırlanmış projelendirme çalışmalarını, ihtiyaç duyulan benzer niteliklerdeki çalışanların toplu işe alım süreçlerini, profesyonel bir değerlendirmenin sonucunda kısa sürede doğru işgücüne ulaşmanız için eksiksiz bir hizmet anlayışı ile aranan nitelikteki çalışanı kurumunuza kazandırır.
Bordrolama
Günümüzde bordroloma işlerinin yürütülmesi artık uzman firmalara bırakılmaktadır. Bu yolla insan kaynakları birimleri asli görevleri olan organizasyon ve planlama faaliyetine odaklanabilmektedir. Kuruluşlar bu yolla donanım ve sistem oluşturma maliyetlerini ortadan kaldırmakta, ücret hesaplama işlemlerinin yapılması sırasında doğabilecek risklerden kurtulmaktadırlar.
• Personel bütçesinin hazırlanması,
• Personel ödemeleriyle birlikte kıyaslamalı ayrıntılı raporların düzenlenmesi,
• Bordro hesaplanması ve basımı,
• SSK bildirgelerinin düzenlenmesi, gönderimi,
• İş-Kur belgelerinin hazırlanması,
• İşten çıkış işlemlerinin yürütülmesi, tazminatların hesaplanması,
• Kıdem yükü tablolarının oluşturulması,
• Şirket yükü olmaktan çıkacaktır.
Bordrolama hizmeti ile firmaların insan kaynakları departmanlarında bu işleri yapacak personeli istihdam etmelerine gerek bulunmadığı gibi yönetsel kararların alınmasında büyük bir zaman tasarrufu ve maliyet azalışı sağlanmaktadır.Bordrolama hizmeti ile birlikte; gerekirse personel bütçesi, ücret artış sistemi ve çizelgelerin hazırlanması, rapor olarak sunulması, personel devam sisteminin kurulması ve takibi konusunda danışmanlık hizmetleri verilmektedir.
Bordrolama Aşamaları
• Mevcut Personelin Bilgi Girişi Ve Dosyalarının Tamamlanması,
• Yeni İşe Başlayan Personel İle İlgili İşlemler,
• Personelin Çalışma Dönemindeki İşlemleri,
• Personelin İşten Çıkış İşlemleri,
• Ücret Ödeme İşlemleri,
• Aylık Periyodik İşlemler,
• Yıllık Personel Bütçesi Çalışmaları,
• Mevzuat Danışmanlığı,
* Bu hizmetler, Trend insan kaynakları tarafından yürütülmektedir.
Dönemsel Personel Tedariki
Günümüz iş dünyası her konuda olduğu gibi insan kaynakları konusunda da esneklik gerektirmekte ve bu esneklik firmalara çok fazla yarar sağlamaktadır. Trend İnsan Kaynakları, firmaların bu ihtiyacına yönelik olarak, dönemsel ve sürekli outsource elemanların tedariki alanında son derece esnek istihdam çözümleri sunar. Bu çözümleri kullanarak, kadrolu personel ile dönemsel ve daimi kadro dışı personelin doğru bileşimini oluşturan firmalar, çok yönlü bir kazanç elde etmektedirler; şöyle ki gerektiğinde dönemsel iş gücü olanaklarından yararlanarak üretiminizi artırabilir, gerektiğinde ise daha düşük sayıda personelle maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Bu yolla sağlayacağınız organizasyonel esneklik, firmanıza benzersiz bir hareket kabiliyeti kazandırır.
Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun adayları seçerken çok titiz ve özenli bir süreç uyguluyoruz. Farklı etaplı mülakatlar, beceri testleri, genel yetenek testleri sonucunda size, işe başladığı gün verimlilik alabileceğiniz outsource elemanlar yerleştirir ve özel bir hizmet sağlarız.
Başlangıç noktamız, ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru seçimi yapabilmemiz için sizi ve kendi adaylarımızı anlamaktır.